Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
SharePoint
На головну Укренерго> Повна новина

 UkrEnergoPublic - wpDetailsNew

Основні події

Укренерго – за розвиток самодостатньої «зеленої» генерації

Голова Укренерго Всеволод Ковальчук взяв участь у круглому столі на тему: Відновлювані джерела енергії в Україні. Як гармонізувати енергетичний баланс. Захід відбувся у Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки за сприяння Уряду Великобританії за участі де​путатів профільних комітетів ВРУ, представники Міненерговугілля, Мінприроди, Держенергоефективності, НКРЕКП, Представництва ЄС в Україні, ЄБРР, енергетичних компаній, профільних неурядових організацій та провідних ЗМІ.

Мета дискусії – обговорити нинішній стан розвитку відновлюваної енергетики в Україні та подальші кроки, необхідні для досягнення стратегічних цілей з розвитку ВДЕ.

Виступаючи на заході, В.Ковальчук нагадав присутнім про пакет ініціатив Укренерго для виробників «зеленої» енергії, проінформувавши, зокрема про запуск вже у квітні повнофункціональної версії послуги «єдиного вікна» для усіх корпоративних клієнтів, що мають намір підключитися до магістральних мереж компанії. Йдеться, перш за все, про умови приєднання до магістральних мереж виробників електроенергії потужністю від 10 МВт та вище, тобто, малих електростанцій.

«Ми отримали чимало позитивних відгуків та конструктивних пропозицій щодо наших ініціатив, що найкраще доводить їх необхідність та актуальність, - зазначив В.Ковальчук.

Поряд із досягненнями у сфері відкритості інформації та спрощення умов підключення до магістральних мереж, голова Укренерго звернув увагу і на актуальні проблеми розвитку генерації з ВДЕ в Україні. «Через погане прогнозування та відсутність відповідальності учасники з ВДЕ створюють значні небаланси, для покриття яких використовується більша частина дефіцитних системних резервів потужності», - підкреслив він. Обсяги ВДЕ, що можливо інтегрувати в Об'єднану енергетичну систему України залежать від максимального регулювального діапазону ТЕС.  Водночас, протягом останніх років конфігурація роботи ОЕС зазнала суттєвих змін (втрата великої частини споживання, проблеми з паливозабезпеченням ТЕС, висока доля атомної генерації). В результаті регулювальний діапазон ТЕС суттєво скоротився.

«Нова модель ринку передбачає відповідальність за небаланси всіх його учасників. Така ж відповідальність буде поступово накладатись і на виробників з ВДЕ. Вже зараз зрозуміло, що нам критично важливо міняти підходи до розвитку генерації з ВДЕ та впроваджувати загальносистемні рішення, що допоможуть прогнозувати та балансувати генерацію майбутнього». – наголосив В.Ковальчук, запропонувавши свої пропозиції для подальшого сталого розвитку ВДЕ. Для його забезпечення необхідно:

• Розвивати самодостатню зелену генерацію;

• Змінювати систему резервів

• Підвищувати спостережність ВДЕ (телеметрія, наразі НЕК бачить тільки 50% генерації)

• Підвищувати інформованість генерації ВДЕ та системного оператора про метеофактори;

• виробити стратегію та змінити підходи до стимулювання розвитку ВЕС - повинен бути відповідальний замовник - аукціони на нові потужності.

Підсумовуючи, В. Ковальчук вкотре підкреслив готовність Укренерго виступити в якості лідера та драйвера змін, а також бути майданчиком вирішення системних проблем галузі. 

​​​​​​